CGO: Univerzitet da se izjasni oko situacije u Ukrajini, jer je to pitanje vrijednosti i principa

CGO: Univerzitet da se izjasni oko situacije u Ukrajini, jer je to pitanje vrijednosti i principa

Standard

01/03/2022

15:38

Centar za građansko obrazovanje (CGO) pozdravlja stav Crnogorske akademije nauka i umjetnosti (CANU), koja je, nakon jučerašnjeg poziva CGO-a, danas javno osudila napad Rusije na Ukrajinu, navodeći da je poštovanje teritorijalnog integriteta i suvereniteta jedne države neophodan uslov mira.

“CGO ponovo poziva i rukovodstvo Univerzitet Crne Gore da stane iza jučerašnjeg reagovanja brojnih članova i članica svoje akademske zajednice, i da na taj način pošalje jasnu poruku kako UCG kao institucija vidi situaciju u Ukrajini”, napisali su iz CGO na Twitter-u.

Građani i građanke Crne Gore, koji finansiraju UCG, navode iz CGO,  moraju znati koje se vrijednosti i principi zagovaraju na “najstarijoj visoškolskoj ustanovu u Crnoj Gori, a ćutanje oko ovog pitanja nije ni akademsko ni etičko”.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X