Njihovo obraćanje prenosimo u cjelosti:
Očigledno je da se sredstva koja Srbija donira udruženjima srba iz Crne Gore koriste za obračun sa Crnogorcima i za falsifikovanje istorijiskih činjenjenica.
Ove naše tvrdnje najbolje potvrđuju programske šeme srpskih medija iz naše države koje ne birajući načine prvenstveno služeći se lažima šire razdor i mržnju između dva bratska naroda crnogorskog i srpskog.
U koliko bi predśednik Vučić imao priliku da razgovara sa nekim studentom ili srpskim književnikom iz Crne Gore uvjerio bi se da pomoć Srbije do njih ne dolazi.
Nacionalna politika profesionalnih srba narušava građanski koncept Crne Gore i njene odnos sa Republikom Srbijom.
Crnogoska kulturna mreža izražava poštovanje prema brizi koji Aleksandar Vučić izražava prema srpskom narodu u Crnoj Gori.
Ono što je važno da predśednik Vučić zna jeste da srbi u Crnoj Gori niđe u svijetu ne uživaju prava kao u našoj državi.
Preporučeno
Na kraju ovim upitom predśedniku Republike Srbije želimo da pošaljemo poruku da ‘’profesionalnim Srbima’’ pripadaju velike zadluge za loš odnos crnogorskog i srpskog naroda u Crnoj Gori.













