Oni navode kako je Vaskršnjoj liturgiji u Kotoru prisustvovao mitropolit Mihailo, te da tamo nije bio Boris kao poglavar.
“Stoga čudi da bivši, raščinjeni episkop CPC, Boris Bojović, koji je odlukom Svetog Arhijerejskog Sinoda vraćen u red laika, ne samo što uzurpira Crkvu Sv. Ivana Crnojevića na Cetinju, crkveni pečat i grb, kao i brojna vladičanska obilježja Mitropolita Mihaila, nego uzima za slobodu da prisvaja Svetu Arhijerejsku liturgiju u Kotoru, koja mu ni po čemu ne pripada, kao bivšem svešteniku, a koji na taj način pravi i brojna krivična djela i unosi opasnu zabunu i konfuziju među crnogorske pravoslavne vjernike, što može dovesti do ozbiljnih konfliktnih situacija”, ističu oni.Navode kako CPC “neće služiti u uzurpiranoj i oskrnavljenoj crkvi na Cetinju”.
“Ne dok se ne okonča aktuelni sudski spor, koji bi trebao da vrati ovaj crkveni objekat, pa i druge obuhvaćene sudskim procesima, jedinom legitimnom predstavniku Crnogorske Pravoslavne Crkve, čiji je legitimitet potvrđen i odlukom Ministarstva pravde Crne Gore, a on je pred zakonom ove države i svim njenim institucijama, Arhiepiskop Cetinjski i Mitropolit Crnogorski, Gospodin Gospodin Mihailo. Detalj koji razotkriva lutanja u Bojovićevoj agresivnoj propagandi je taj da on u jednom saopštenju govori da Arhiepiskopija Kotorsko – Primorska nije dio CPC, a u onom jučerašnjem je prisvaja. To je njegov prepoznatljivi manir mijenjanja iskaza u odnosu na ono što smatra profitabilnijim za sebe u određenom trenutnu”, dodaju.
Nije, kažu, Mihailo umirovljen.
Preporučeno
“Niti mu Bojović isplaćuje penziju koju je na trgu “velikodušno” obnarodovao. To je samo dio farse i obmane za lakovjerne, baš kao i Bojovićevo “mitropolitsko” zvanje. Vaskršnja okupljanja na Cetinju, u Nikšiću i Podgorici, u režiji raščinjenog vikarnog episkopa Borisa se ne mogu pripisivati Crnogorskoj Pravoslavnoj Crkvi. Na Bojoviću je da svojoj grupaciji odredi neko prikladno ime. U duhu njegovog egocentrizma, grupa bi se mogla zvati – Bojanovci”, zaključili su oni.