„Budući da nije naveo konkretna imena, događaje, datume i tekstove za koje su kriminalni klanovi navodno plaćali novinare, niti je ponudio bilo kakav dokaz za svoje tvrdnje, jasno je da je riječ o vrlo opasnim spinovima kojima se crtaju mete politički nepodobnim novinarima i redakcijama. Crnogorski PEN centar oštro osuđuje Bogdanovićevo blaćenje medijskih poslenika i ugrožavanje njihovih sloboda“, navodi se u saopštenju PEN centra.
Nekontrolisano ponašanje i izlivi agresije Demokrata, ocjenjuj oni, vjerovatno potiču od opsesije g. Bogdanovića i Bečića (pa na niže), ministarstvima sile, đe upravljanje uniformama i blindiranim vozilima zadovoljava njihove igre dominiranja.
„Jer nije prvi put da g. Bogdanović ovako beskrupulozno napada novinare i kritičare režima, a da zauzvrat ne priloži nijedan dokaz“, napominju iz Crnogorskog PEN centra.
Zato, kako su kazali, pozivaju režim da prestane s targetiranjem novinara jer upravo takvi postupci udaljavaju ovu zemlju od Evropske unije.
Preporučeno
„Danas, više nego ikad su nam potrebi tolerantni tonovi i pomirenje te poštovanje načela slobodnog novinarstva, a ne retorika i duh iznikli iz nedemokratskih režima. Gospodin Bogdanović je djelovao dopadljivije dok je osmišljavao video spotove i koreografiju za svoju partiju, nego u ovoj formi beskrupuloznog moćnika kojemu su fotelja i palica udarile u glavu. I na kraju, o načinu na koji visokopozicionirani član jedne od vladajućih partija govori o novinarima, obavijestićemo sve međunarodne adrese relevantne za praćenje slobode novinarstva“, zaključuju u saopštenju iz PEN centra.