Fašizam je kad spalite lutku gej roditelja sa bebom u naručju u Imotskom. Fašizam je kad pravite “narodne patrole” , postrojavate i legitimišete migrante po Beogradu.
Fašizam je kad krstovima i litijama napadate sekularni poredak nezavisne zemlje Crne Gore iz Banjaluke.
Fašizam je kad djeci svojoj namećete uvjerenja po kojima je drugi i drugačiji lošiji od vas, pa djeca vaša zlostavljaju pokrivenu djevojčicu u Srebrenici.
Eto to je fašizam! Relativizacija, racionalizacija, prihvatanje i odomaćivanje ZLA kao normalnosti.
A šta je antifašizam današnji? Nije bombom na bunker, niti ćebetom na tenk.
Ali jeste zdravim razumom, otporom i upiranjem prstom na fašiste u Imotskom. Jeste krivično gonjenje i procesuiranje “narodnih patrola” u Beogradu.
Preporučeno
Jeste makar verbalni otpor srednjevjekovlju u Banjaluci. Jeste otići sa svojom djecom do pokrivene djevojčice u Srebrenici, izviniti joj se, a onda sa njom šetati do njene kuće i pružiti joj zaštitu i podršku.
Nije teško, vjerujte mi!””
















