FOTO – Slava grada Podgorice: Održana Markovdanska litija

FOTO – Slava grada Podgorice: Održana Markovdanska litija

Standard

08/05/2018

18:10

Svečana Markovdanska litija sa moštima Svetog Simeona Dajbabskog, čudotvorca i zaštitnika grada Podgorice održana je ulicama Glavnog grada.

Svečana Markovdanska litija sa moštima Svetog Simeona Dajbabskog, čudotvorca i zaštitnika grada Podgorice održana je ulicama Glavnog grada.

Liturgiju je u crkvi Svetog Đorđa pod Goricom služio preosvećeni vladika dioklijski Kirilo sa sveštenstvom.

IMG 6333 wm

Povezani članci

IMG 6327 wm

Vladika Kirilo kazao je na jutrošnjoj liturgiji da je sveti Marko nebeski pokrovitelj Podgorice.

IMG 6316 wm

“On je prvi zapisao blagu vijest Hristovu, otome da se Gospod javio u tijelu i da je vaskrsao i pobijedio smrt. Sveti Marko je rođen u Palestini, odrastao je u jevrejskom narodu i odnjegovan u njihovim običajima. Ali je od prvih dana Gospodnje propovijedi slijedio za Gospodom Isusom Hristom, iako nije pribrojan u dvanaest većih apostola nego liku sedamdeset apostola”, rekao je Vladika.

IMG 6311 wm

Sveti Simeon je rođen 1854. godine na Cetinju, u donjokrajskom bratstvu Popovića kao mali Savo. Osnovno školovanje završio je na Cetinju.

IMG 6340 wm

Kasnije se obrazovao u Kijevskoj Bogosloviji, a potom i u tamošnjoj Duhovnoj akademiji.

IMG 6338 wm

Ostavite komentar

Komentari (0)

X