Kako se dalje navodi u saopštenju NPCG, prilikom obilaska terena nadzornici su primijetili dva naoružana lica, koja su na njihova upozoranje odbila da stanu.
U akciji koja je uslijedila nadzornici su uspjeli da zaustave jedno lice, kod koga su zatekli lovački karabin sa snajperom, dok je u torbi pronađena glava ubijenog srndaća.
“O ovom događaju odmah je obaviještena Policijska stanica na Žabljaku, koja je blagovremeno reagovala, identifikovala lice i utvrdila da se radi o Vladanu Novakoviću iz Podgorice. Napominjemo da je Novaković 2017. godine pravnosnažno osuđen za krivolov u zoni NP Durmitor. Kasnijom pretragom terena pronađeno je i mjesto odstrijela srndaća, dok su na lokalitetu iznad Šiplja pronađena dva džipa koja pripadaju Novakoviću i NN licu koje je uspjelo prilikom akcije da pobjegne. Policija je preduzela dalje aktivnosti u skladu sa svojim nadležnostima”, saopšteno je iz NPCG.
Javno preduzeće za nacionalne parkove Crne Gore odlučno je u svojoj namjeri da nezakonitim aktivnostima, a posebno krivolovu i devastaciji najvrijednijeg prirodnog i kulturnog bogatstva, stane na kraj.
Preporučeno
“U toj namjeri potrebna nam je podrška svih nadležnih državnih organa – sudova, tužilaštva, policije, inspekcijskih službi, kao i savjesnih građana koji neće tolerisati i žmuriti na slučajeve uništavanja prirodnog bogatstva Crne Gore. JPNPCG od tužilaštva očekuje oštru rekaciju, jer je riječ o povratniku, kao i izricanje zatvorske kazne. Otežavajuća okolnost je i to što je srndać odstrijeljen na nelovnoj teritoriji i zabranjenim sredstvom”, zaključeno je u saopštenju.















