Kako su naveli, jednoglasjem prisutnih članova Savjeta, sa časnim izuzetkom potpredsjednice Savjeta, Marijane Camović Veličković, dajući Raoniću treći mandat, bez obzira na ranije presude sudova o nezakonitom izboru na dužnost generalnog direktora, Savjet je uvrijedio sve dobronamjerne građane I građanke koji izdvajaju oko 20 miliona eura za rad Javnog servisa.
“Nepoštovanjem odluka sudova i reizborom Raonića na koga se te odluke odnose, ignorisanjem opravdanog revolta javnosti u odnosu na aktuelno rukovodstvo i način rukovođenja najvažnijom medijskom kućom u državi, Savjet je potpuno otrgnut od javnosti kojoj treba da služi i stavio se na raspolaganje određenim političkim centrima moći, što je loše po budućnost te medijske kuće i slobodu medija u Crnoj Gori”, ocjenjuju iz Instituta.
Ističu da, predstavom za javnost, u kojoj protivkandidati nijesu imali šansu, građani su, na žalost, svjedočili nemoći institucija sistema.
Preporučeno
“Takva praksa ih udaljava od težnje i potrebe za uspostavljanjem pravednijeg sistema zasnovanog na jednakim šansama, meritokratiji i poštovanju zakona, a ne na moći i kontroli”, zaključuju iz Instituta za medije.














