Kiša “udavila” Podgorički proljećni pazar u Podgorici

Kiša “udavila” Podgorički proljećni pazar u Podgorici

Standard

20/05/2019

14:01

Glavni grad Podgorica, Turistička organizacija Podgorice i Culture Club organizovali su “Podgorički proljećni pazar” na Trgu nezavisnosti koji će biti zatvoren sjutra. Nažalost vrijeme baš i nije poslužilo da pazar posjeti veći broj ljudi. Posjetioci pazara imali su priliku da uživaju u raznim napicima, od kafe do koktela, da uživaju u pivu i kobasicama. Štandovi […]

FOTO: Filip Filipović

Glavni grad Podgorica, Turistička organizacija Podgorice i Culture Club organizovali su “Podgorički proljećni pazar” na Trgu nezavisnosti koji će biti zatvoren sjutra. Nažalost vrijeme baš i nije poslužilo da pazar posjeti veći broj ljudi. Posjetioci pazara imali su priliku da uživaju u raznim napicima, od kafe do koktela, da uživaju u pivu i kobasicama. Štandovi na kojima su prodavane kreme, melemi, majice navijačkih grupa, suveniri, cvijeće… radili su čak i kad je kiša bila.

Nakon što je Novogodišnji pazar svakodnevno okupljao i po više stotina posjetioca, organizaori su osmislili i Proljećni kako bi se što više podgoričana vratilo u centar Podgorice. Nažalost, kiša je sve pokvarila, pa je broj posjetioca bio znatno manji u odnosu na prošli i pored raznih manifestacija za koje za Glavni grad pobrinuo da budu upriličene na Trgu Netavisnosti.

60122581 440656576761829 4568215657992159232 n

Povezani članci

Leka Dedivanović sa drugovima brine o piću posjetioca na Trgu Nezavisnosti. 

“Najviše se pije pivo, koje je inače omiljeno piće Podgoričana, vole i da degustiraju i koktele, mada više je onih koji konzumiraju pivo, a dosta je i žena koje biraju ovo osvježenje. Za svakoga ima po nešto, različita je ponuda, čak i domaći sokovi, posebna vina, voćni kokteli, razne kafe. Sjajna je stvar što ljudi iz opštine rade ovaj projekat da se oživi centar Podgorice. Godinama unazad je ovaj trg bio prazan, sad konačno Podgorica liči na neke moderne Evropske gradove. Treba imati programe tokom čitave godine, kako bi centar Podgorice bio ono što je zapravo nekad bio”, kazao je Dedivanović.

60345447 450964602321053 5657755114736189440 n

On je istakao da su vremenski uslovi uticali da posjećenost na Proljećnom pazaru bude znatno manja u odnosu na Novogodišnji.

“I pored toga što je proljećni pazar prelijepo osmišljen nije bila tolika posjećenost kao što je to bilo za Novogodišnji pazar. Vremenski uslovi nas baš i nisu poslužili, od početka pazara svakog dana je skoro padala kiša. Čim bi bilo lijepo vrijeme pa i na kratko, okupilo bi se dosta ljudi, ali viša sila na koju se nije moglo uticati je kriva što je znatno manja posjećenost bila. Oni koji su došli su oduševljeni”, rekao je Dedivanović.

60335925 358367081450474 5050356854006218752 n

On je dodao da će svaki naredni pazar biti još bolji, jer se na prethodnim greškama uči.

Jedanaestogodišnja Valentina sa majkom i sestrom dolazi često i oduševljena je Proljećnim pazarom. 

“Dolazim tri puta nedjeljno. Oduševljena sam kako je sve osmišljeno. Najviše volimo da đuskamo ispred bine kad počne program. Dopada mi se i cvjetna dekoracija koja je na ulaz urađena”, rekla je Valentina na šta je njena majka dodala da bi “bilo odlično da ovakve manifestacije imaju stalno”.

Dimitrije pazar voli zbog vune i djece koja dolaze jer kako kaže odlično je mjesto za druženje. 

“Ima dosta djece i svi se igramo ispred bine, a volimo i šećernu vunu”, rekao je devetogodišnjak.

Prodavac šećerne vune kaže da od 18 sati bude dosta djece, a da već od nekih 20 sati počnu malo stariji. 

“Stariji baš i ne kupuju vunu, ali zato djeca obožavaju vunu. Dešavalo se da dijete uzme i po tri vune”, kazao je on.

Jedan od momaka iz Varvara kaže da kako on tako i drugovi, slabo posjećuju kafiće. 

“Novo mjesto je pazar i prosto će nam biti neobično kad se završi. Navika nam je da svaku noć dođemo na po koje pivo”, kazao je jedan od navijača koji je insistirao na anonimnosti.

K.PERKOVIĆ

Ostavite komentar

Komentari (0)

X