Medenica: Građani sa sjevera i juga se ponovo opustili

Medenica: Građani sa sjevera i juga se ponovo opustili

Standard

23/08/2020

11:14

Epidemiolozi u Crnoj Gori su zabrinuti, jer su se građani na sjeveru i jugu ponovo opustili, saopštila je doktorka Sanja Medenica, dodajući da bi treći talas zato mogao stići prije jeseni.

U našoj zemlji boravi više od 27 hiljada turista i među njima ima inficiranih virusom korona, saopštili su za TV Prva iz Instituta za javno zdravlje.

“Mi smo do sada imali registrovano sedam turista koji su oboljeli od virusa, pet je registrovano u našoj zemlji, a za dvoje smo bili obaviješteni preko međunarodnog zdravstvenog pravilnika. Oni su sada već u svojim zemljama”, kazala je načelnica Odjeljenja za epidemiologiju zaraznih bolesti u Institutu za javno zdravlje Sanja Medenica.

U našoj zemlji i dalje se testiranje vrši u Institutu, a iz IJZ poručuju kako bi im dobro došlo da i se u to uključe i privatne laboratorije.

Epidemiolozi su, kaže, zabrinuti, jer su se građani na sjeveru i jugu ponovo opustili. Treći talas bi nam zato, upozoravaju, mogli stići prije jeseni.

“To vrlo često govorimo i to je tako, sve će zavisiti od nas samih”, poručila je Medenica.

Izvor (naslovna fotografija):Jedan od razloga registrovanja velikog broja oboljelih je nepoštovanje predloženih mjera, ali i održavanje velikog broja skupova kojima smo svjedočili proteklih mjeseci

Ostavite komentar

Komentari (0)

X