Na prijavu medijskog nasilja prema Filipoviću odgovorni nijesu reagovali

Na prijavu medijskog nasilja prema Filipoviću odgovorni nijesu reagovali

Standard

05/01/2021

21:20

Ublage i svečarske dane, na početku godine u kojoj Crna Gora treba da obilježi 150 godina crnogorskog novinarstva, u pojedinim medijima metež: Ni traga od istine, ni od slobode zbora i govora. Pljušte lažne optužbe, horski se napadaju svi koji misle drugačije i oni i njihove porodice – ocijenjeno je iz Društva crnogorskih novinara.

Najbolji primjer su napadi na Ljubomira Filipovića, političkog analitičara koji odgovorno i temeljno komentariše trenutnu političku situaciju, bez uvreda i loših namjera. Ipak, budni čuvari “novog od nasilja oslobođenog društva” zasuli su paljbom uvreda i prijetnjama i Ljubomira Filipovića i porodicu – istaknuto je u saopštenju.

Na prijavu, kako su rekli, “medijskog nasilja” odgovorni nijesu reagovali.

  • Ni zvanične instutucije, ni njihovi čelnici,ni do nedavno vrli i grlati NVO sektor koji je brinuo o ljudskim pravima i slobodama, ni medijska podijeljena zajednica – napisano je u saopštenju.

Što se tiče, kako su kazali, komentara i poruka “plaćenika” na društvenim mrežama, đe govor mržnje dobija legitimet, dovoljna je najstarija crnogorska presuda: Prezir,uz podsjećanje kada neko govori o drugome on priča o sebi, za one koji umiju da čuju.

Povezani članci

  • A veći dio crnogorske javnosti to dobro razumije i prepoznaje – zaključili su iz Društva crnogorskih novinara.
Izvor (naslovna fotografija):Ljubomir Filipović

Ostavite komentar

Komentari (0)

X