Nova kanalizacija za oko 100 domaćinstava

Nova kanalizacija za oko 100 domaćinstava

Standard

24/12/2020

17:55

Vodovod i kanalizacija doo Podgorica izgradilo je novu kanalizaciju u Lovćenskoj ulici na Zlatici i dijelu Ulice Vukosava Božovića u Murtovini na koju će se priključiti oko 100 domaćinstava.

– U dijelu ulice Ulice Vukosava Božovića izgrađeno je 200 metara nove fekalne kanalizacije koji će omogućiti priključenje na mrežu nekih 30 do 40 domaćinstava. Vrijednost ovih radova iznosi oko 20.000 eura, a ukoliko vremenske prilike to dozvole, njihova finalizacija bi se mogla očekivati do kraja godine – saopšteno je iz Glavnog grada.

U Lovćenskoj ulici je realizovan projekat izgradnje fekalne kanalizacije.

– Prvi segment u dužini od 250 metara sa bočnim kracima je obuhvaćen projektom odvođenja i prečišćavanja otpadnih voda, dok se drugi segment odnosi na preostali dio ulice u dužini od oko 180 metara kojeg izvodi privredno društvo “Vodovod i kanalizacija” d.o.o. Podgorica – navedeno je u saopštenju.

Vrijednost radova drugog segmenta je oko 25.000 eura.

U toku je izvođenje priključaka za domaćinstva nakon čega će biti izvršeno asfaltiranje predmetne saobraćajnice.

– Oba segmenta podrazumijevaju izgradnju 430 metara mreže fekalne kanalizacije za otprilike 60 domaćinstava – stoji u saopštenju.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X