NVO Prijatelji životinja podnijeli krivičnu prijavu protiv menadžera “Pinte”: Gađao psa čašom i verbalno napao članicu

NVO Prijatelji životinja podnijeli krivičnu prijavu protiv menadžera “Pinte”: Gađao psa čašom i verbalno napao članicu

Standard

09/07/2018

12:20

Nevladina organizacija “Prijatelji životinja Podgorica” podnijela je krivične prijavu Centru bezbijednosti Podgorica i Osnovnom državnom tužilaštvu protiv menadžera lokala “Pinta” zbog, kako kažu, krivičnog djela zlostavljanje životinja i verbalnog napada na članicu njihovog udruženja.

Nevladina organizacija “Prijatelji životinja Podgorica” podnijela je krivične prijavu Centru bezbijednosti Podgorica i Osnovnom državnom tužilaštvu protiv menadžera lokala “Pinta” zbog, kako kažu, krivičnog djela zlostavljanje životinja i verbalnog napada na članicu njihovog udruženja.

Podsjećamo, incident se dogodio u petak, a iz ove NVO tvrde da je menadžer Marko Pejović gađao čašom u leđa psa njihove članice dok je drugi pas, kako tvrde, jeo špagete iz tanjira sa stola.

Njihovo saopštenje prenosimo u cjelosti.

Povezani članci

“Nevladina organizacija Prijatelji životinja Podgorica je danas podnijela Centru bezbijednosti Podgorica i Osnovnom državnom tužilaštvu krivične prijave protiv Marka Pejovića, menadžera lokala “Pinta” zbog krivičnog djela zlostavljanje i povrjeđivanje životinja i zbog verbalnog napada na članicu našeg udruženja. Zahtijevamo od nadležnih organa da ovaj slučaj grubog kršenja Zakono procesuiraju u što kraćem roku, te da počinilac bude kažnjen prema zakonskim propisima.

Napominjemo da ovo nije prvi slučaj zlostavljanja, povrjeđivanja i ubijanja životinja koji se dešavaju u proteklih godinu dana, ali da su svi počinioci prolazili nekažnjeno. Zbog toga smo se više puta obraćali pravosudnim organima sa zahtjevima da konačno počnu da primjenjuju kaznene odredbe iz Zakona o dobrobiti i zaštiti životinja. U suprotnom ćemo biti prinuđeni da radikalizujemo našu borbu za dobrobit životinja, što će podrazumijevati niz mjera u skladu sa zakonskim propisima, jer se ovakvi slučajevi sve češće dešavaju, upravo zbog neažurnosti nadležnih organa, koji počiniocima ovih krivičnih djela svojim neodgovornim radom samo daju vjetar u leđa”, kazali su iz NVO Prijatelji životinja.

Prijava

 

Ostavite komentar

Komentari (0)

X