Popović: Omogućiti besplatan ulazak u nacionalne parkove građanima Crne Gore

Popović: Omogućiti besplatan ulazak u nacionalne parkove građanima Crne Gore

Standard

22/05/2021

18:47

Nacionalni parkovi Crne Gore predstavljaju predjela posebne ljepote i ogromnog značaja za Crnu Goru, saopštili su danas iz Asocijacije mladih Crne Gore.

Predsjednik Asocijacije mladih Crne Gore Marko Popović kazao je da je stava  da građani Crne Gore treba da budu upoznati sa ljepotama prirodnog okruženja koje se nalazi oko njih.

”Ulazak u nacionalne parkove Crne Gore trebao bi da bude besplatan upravo za stanovnike Crne Gore kako bi se oni upoznali sa ljepotama koje naša zemlja nudi. Veliki broj zemalja u svijetu, pa čak i u Evropi, ne naplaćuje ulaznice za nacionalne parkove za državljane te zemlje”, kazao je Popović.

Građani Crne Gore prije nego odu u neke druge zemlje, trebali bi da budu upoznati sa ljepotama svoje domovine i upravo besplatan ulazak u nacionalne parkove, kao jedne od najljepših predjela Crne Gore, bi im na neki način omogućio da se upoznaju i zbliže sa prirodom koju imamo. Crna Gora je zasigurno jedna od najljepših Evropskih zemalja i sa njom prije svega treba da se upoznaju i najmlađi članovi društva. Vrtići, osnovne i srednje škole treba češće da organizuju izlete u prirodi kako zbog zdravlja, tako i zbog stvaranja ljubavi prema svojoj zemlji, saopšteno je iz Asocijacije mladih. 

Crna Gora je na daleko poznata po svom planinskom terenu i stjenovitim liticama kao i velikim dijelom netaknutoj prirodi, a mali broj stanovnika Crne Gore je upoznao to.

”Besplatan ulazak u nacionalne parkove za đake, studente, planinare kao i ostale stanovnike Crne Gore podstakao bi to da se ljudi više vežu za prirodu, a samim tim i da se još bolje i kvalitetnije ophode prema njoj, stoga pozivam Vladu Crne Gore i nadležne institucije da raspravljaju o tome da li je potrebno naplaćivati ulazak u nacionalne parkove za građane Crne Gore.

Što se mene tiče cijela Crna Gora je nacionalni park i treba da gajimo ljubav prema njoj”, kazao je Popović.

Izvor (naslovna fotografija):Marko Popović

Ostavite komentar

Komentari (0)

X