Protojerej Pejović: Petar Knežević zaslužuje svako poštovanje

Protojerej Pejović: Petar Knežević zaslužuje svako poštovanje

Standard

04/05/2022

15:30

Protojerej i urednik Radija Svetigora Nikola Pejović kazao je da pomoćnik komandanta Protivterorističke jedinice (PTJ) Petar Kneževići njegove kolege zaslužuju svako poštovanje i respekt što su, kako kaže, sačuvali i mir i Ustavni poredak, a samim tim i Crnu Goru.

”Ko god je doprinio da se čin Ustoličenja MitropolitaJoanikijaobavi na Cetinju je istinski patriota, dobroželatelj i dobročinitelj Crne Gore. Ne samo zato što je tim činom odbranjen Ustav, spriječen ustavni puč i omogućeno jednoj vjerskoj zajednici da obavlja, Ustavom i zakonom zagarantovana prava na vjerske obrede (što Ustoličenje jednog kanonskog i u cijelom svijetu priznatog episkopa/mitropolita jeste), već što je sačuvan mir, kao preduslov da nastavimo dalje”, istakao je Pejović na svom Fejsbuk profilu.

Naveo je da nije bilo ustoličenja na Cetinju, umjesto Ustava i zakona Crnom Gorom bi vladalo nasilje, besporedak i haos koji bi se sa Cetinja preselio širom Crne Gore.

”Onda bi bili svi na gubitku. Hvala Bogu da se to nije desilo i daj Bože da se nikad i ne desi u Crnoj Gori”, zaključio je Pejović.

Izvor: RTNK

Ostavite komentar

Komentari (0)

X