“Pozivamo nadležne da preduzmu sve mjere i aktivnosti kako bi počinioca ovog konkretnog djela, ali i svih ostalih, adekvatno sakcionisali i poslali poruku da je takvo ponašanje prema medijima i njihovim zaposlenim neprihvatljivo”, ocijenili su iz Sindikata medija.
Ovo je, kako dodaju, deseti napad koji je Sindikat medija Crne Gore registrovao u prvih sedam mjeseci ove godine i nažalost ukazuje na trend rasta onlajn prijetnji i uznemiravanja novinara i medijskih kuća.
“Onlajn nasilje nad medijskim radnicima veoma je opasna pojava, koja omogućava svima da putem drušvenih mreža, mejlova i komentara ispod tekstova, najčešće zbog neslaganja sa uređivačkom politikom, iznose različite uvrede i prijetnje zaposlenima u medijima. Neslaganje sa uređivačkom politikom nikad ne smije biti razlog prijetnji, uvreda i napada na novinare i medijske organizacije”, poručili su.
Preporučeno
Sindikat medija Crne Gore, tokom prošle godine registrovao je 28 napada i prijetnji novinarima i medijima, od čega je čak preko trećine, odnosno 12, došlo iz onlajn prostora.