Skupština ipak sjutra o smanjenu akciza, ali i odgađanju lokalnih izbora

Skupština ipak sjutra o smanjenu akciza, ali i odgađanju lokalnih izbora

Standard

04/05/2022

18:25

Skupština Crne Gore sjutra će razmatrati prijedloge izmjena i dopuna zakona, kojim bi se omogućilo smanjenje akciza na gorivo i poreza na dodatu vrijednost (PDV) za osnovne životne namirnice.

Sjednica je trebalo da bude održana danas, ali zbog matičnih odbora koji su dali zeleno svjetlo ovim zakonskim rješenjima, pomjerena za sjutra. Najava je objavljena na zvaničnom sajtu Skupštine.

Takođe, za sjutra je planirano da poslanici razmatraju prijedlog dopuna Zakona o lokalnoj samoupravi, kojima je predviđeno da izbori u Podgorici i 13 opština budu održani 30. oktobra.

Dopune Zakona podržane su danas na sjednicama Zakonodavnog i Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu.

Odgađanje izbora za 30. oktobar podržali su poslanici nove parlamentarne većine, dok su protiv bili predstavnici Demokrata i Demokratskog fronta.

Dopunama Zakona predloženo je da istog dana budu održani izbori u Pljevljima, Rožajama, Plavu, Tivtu, Budvi, Plužinama, na Žabljaku, u Bijelom Polju, Šavniku, Baru, Danilovgradu, Kolašinu, Podgorici i Golubovcima, opštini u okviru Glavnog grada.

Poslanici crnogorskog parlamenta sjutra će se izjasniti i o izmjenama Zakona o državnoj upravi kojima je predviđeno da ministarstva mogu imati najviše tri državna sekretara.

Te izmjene inicirao je poslanik Miloš Konatar.

Izvor (naslovna fotografija): Skupština Crne Gore

Ostavite komentar

Komentari (0)

X