Treba li da brine za svoju budućnost država u kojoj djecu vaspitavaju poštovaoci popa Mace?

Treba li da brine za svoju budućnost država u kojoj djecu vaspitavaju poštovaoci popa Mace?

Standard

26/09/2022

12:44

Glasila i društvene mreže preplavljene su fotografijama sa Pravoslavnog dječjeg sabora, koji je u Baru, navodno, okupio oko 1400 mališana.

Pod sloganom “Blago meni”, nakon dvije godine pauze, djeca su se okupila da čuju Joanikija Mićovića. Vladiku koji o Crnoj Gori govori kao o “drugoj Ukrajini”. Ukrajina, to vam je ona država u kojoj ruski vojnik bude očišćen od grijeha čim pogine. Garanciju je izdao moskovski patrijarh Kiril.

Joanikije je djecu dočekao ispred Crkve Srbije. To je ona vjerska organizacija koja je za svece proglasila i zločince poput popa Mace i popa Šiljka, koja slavi Ratka Mladića i negira genocid u Srebrenici, čiji su popovi blagosiljali “Škorpione” i nekažnjeno tjerali seksualno zlostavljane dječake u samoubistvo.

To je crkva čiji je prethodni patrijarh govorio da je Srbima u Crnoj Gori gore nego što im je bilo u NDH, a aktuelni najavljuje promjene državnih granica.

Kad djeca odrastaju na takvom gradivu i uz takve učitelje, država kojoj u Ustavu piše da je sekularna, ima razloga da brine za svoju budućnost.

Izvor: Antena M

Ostavite komentar

Komentari (0)

X