U Uniji poslodavaca očekuju da na dnevnom redu Socijalnog savjeta budu sve one teme koje se tiču poslodavaca i zaposlenih, „jer se jedino na taj način uvažava značaj ovog tijela koje, podsjećanja radi, prepoznaje i Ustav Crne Gore“.
„Nažalost, u praksi se nerijetko dešavalo da u proceduri donošenja nekih odluka (zakona, podzakonskih akata i sl) Socijalni savjet bude zaobiđen, pa su se nerijetko pitanja koja se direktno tiču zaposlenih i poslodavaca rješavala bez njihovog uključivanja. Unija poslodavaca Crne Gore kandidovaće teme koje se u 2024. godini nametnu kao prioritetne za crnogorske poslodavce, a aktivno će učestvovati u obradi tema koje dođu od socijalnih partnera. U našem fokusu biće i teme i oblasti koje konstantno i duži vremenski period tangiraju naše poslodavce i privredu, prvenstveno teme koje se tiču tržišta rada (np. nedostatak radne snage), oblast radnih odnosa, neradna nedjelja u trgovini i slično“, precizirali su iz UPCG.
Preporučeno
Socijalni savjet Crne Gore je tripartitno tijelo u čijem sastavu su predstavnici Vlade, predstavnici reprezentativne organizacije sindikata Crne Gore i predstavnici reprezentativnog udruženja poslodavaca u Crnoj Gori.