Jovićević: Masovna imunizacija u Baru od 4. maja

Jovićević: Masovna imunizacija u Baru od 4. maja

Standard

29/04/2021

17:55

Masovna imunizacija u Baru otpočeće 4. maja. U gradu su organizovana dva punkta – u Gimnaziji i hotelu -Princess-. Posebni datumi za imunizaciju biće određeni i za stanovnike Ostrosa i Virpazara, a u skladu sa potrebama biće otvoreni i punktovi u Sutomoru, kazala je za Radio Bar dr Ljiljana Jovićević, epidemiološkinja u Domu zdravlja Bar.

Dodala je da oni koji žele da se vakcinišu ponesu zdravstvenu knjižicu i dođu do punktova za upisivanje gdje će biti najprije evidentirani, a potom upućeni ljekarskom timu koji će obaviti pregled i vršiti vakcinaciju.

Jovićević je ponovo apelovala da se, posebno tokom praznika koji uvijek nose određeni epidemiološki rizik, poštuju preporučene epidemiološke mjere.

– I ovog puta ću iskoristiti priliku da apelujem na građane da vode računa o distanci, pravilnom nošenju maske i higijeni ruku. Takođe još jednom apelujem da se prijave za vakcinaciju jer samo kombinacija primjena ovih mjera i vakcinacije može dovesti do toga da se stane na put širenju Covida 19 – rekla je Jovićević.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X