Događaj je organizovan u sklopu otvaranja manifestacije “Podgoričko kulturno ljeto” koja će trajati od 31. maja do 21. septembra.


,,Veliko mi je zadovoljstvo što se baš danas, uz osmijehe, igru i dječju radost, otvara Podgoričko kulturno ljeto. U ime Skupštine Glavnog grada i u svoje lično ime, želim da vam čestitam na trudu, idejama i vedrini kojom ste nas sve oduševili. Iako ću danas nekima uručiti nagrade, vi ste svi pobjednici. Vaši osmjesi su vaša i naša najvrjednija nagrada”, poručila je predsjednica Skupštine.

.

Manifestacija je okupila veliki broj roditelja i djece koja su sa ponosom predstavila svoje maske i kostime.

.

Preporučeno
Dvadesetšesto izdanje Podgoričkog kulturnog ljeta organizuje Sekretarijat za kulturu Glavnog grada, u saradnji sa gradskim ustanovama kulture, kao i brojnim domaćim i međunarodnim partnerima. Ova manifestacija će u periodu od juna do septembra posjetiocima ponuditi bogat program: koncerte, festivale, pozorišne predstave, književne večeri, izložbe, filmske projekcije i brojne događaje na otvorenom.