– Nakon što je Stupar juče pošao da se uredno javi kotorskoj policiji, shodno rješenju Višeg suda u Podgorici koji mu je odredio mjere nadzora, između ostalog da se javlja svakog ponedjeljka za potrebe postupka koji se od ranije protiv njega vodi pred Višim sudom. On je u međuvremenu saznao da je Srbija protiv njega pokrenula krivični podstupak i vjerovatno raspisala potjernicu. Bez obzira na to saznanje, Stupar je juče pošao da se javi policiji i apsolutno nije bilo nikakvog hapšenja, kako su to mnogi mediji u Crnoj Gori objavili. Sam je došao da se javi policiji koja ga je jutros sprovela sudiji za istragu Višeg suda u Podgorici Suzani Mugoši koja je našla da nema osnova za određivanje pritvora nakon čega je Stupar pušten na slobodu- kazao je Danu Radović.
Radović je kazao da su Republici Srbiji prethodno dostavili dokumentaciju , odnosno ključne dokaze koji ukazuju da njegov branjenik nema veze sa izvršenjem djela za koje se sumnjiči u Srbiji.
Stupar je, tvrdi branilac sve vrijeme, bio u pritvoru u Crnoj Gori, a nakon toga pod mjerama nadzora zabrane napuštanja mjesta boravišta Opštine Kotor.
Stupar je, da podsjetimo, 2019. godine bio hapšen u Crnoj Gori i mediji iz te države tada su ga označili kao jednog od vođa „kavačkog klana“.
Sumnjičio se za stvaranje kriminalne organizacije, držanje i stavljanje u promet opojnih droga i nedozvoljeno držanje oružja.
Takođe, Stupar je dovođen u vezu sa švercom 60 kilograma kokaina, koji je bio zaplijenjen na brodu „Jadran“ u Tivtu.
U pritvoru u Srbiji nalazi se više od 30 pripadnika ove grupe, kojima se na teret stavlja više krivičnih djela.
Preporučeno
Načelnik Službe za borbu protiv organizovanog kriminala Ninoslav Cmolić izjavio je prošle sedmice da nema dovoljno dokaza da se protiv te organizovane kriminalne grupe podigne optužnica za pokušaj ubistva predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, njegovog sina ili brata, ali da to ne znači da neće biti podignuta












