Baranin osumnjičen da je zauzeo opštinsko zemljište u Ulcinju, pa izgradio objekat bez dozvole

Baranin osumnjičen da je zauzeo opštinsko zemljište u Ulcinju, pa izgradio objekat bez dozvole

Standard

07/03/2026

09:55

Policija je protiv Baranina podnijela krivičnu prijavu. On je osumnjičen da je na opštinskom zemljištu, bez dozvole, sagradio objekat.

,,Službenici Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj su, u okviru aktivnosti preduzetih u borbi protiv ekološkog kriminala i zaštite životne sredine, otkrili i procesuirali slučaj nedozvoljene gradnje na državnom zemljištu koje je fizičko lice protivpravno zauzelo i devastiralo bespravnom gradnjom objekta.

Policijski službenici su, naime, postupajući shodno operativnim saznanjima, sproveli aktivnosti koje su dovele do podnošenja krivične prijave državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Ulcinju protiv Š.M. iz Bara, zbog sumnje da je počinio krivično djelo građenje objekta bez prijave i dokumentacije za građenje u sticaju sa krivičnim djelom protivpravno zauzimanje zemljišta”, navode iz Uprave policije. 

Kriminalistička obrada, kako je saopšteno, upućuje na sumnju da je Š.M, u maju 2025. godine, prvo protivpravno zauzeo katastarsku parcelu u naselju Bijela Gora u Ulcinju, u vlasništvu države Crne Gore – nosioca prava svojine, dok pravo raspolaganja navedenom parcelom ima Opština Ulcinj.

,,On je na toj parceli, kako se sumnja, protivno propisima o izgradnji objekata, planiranju i uređenju prostora, potom započeo građenje objekta tvrde gradnje, betonske konstrukcije, bez prethodno pribavljene građevinske dozvole i tehničke dokumentacije, površine 91m2”, navode iz Uprave policije. 

O svemu navedenom obaviješten je nadležni državni tužilac, dok je zatečeno stanje zapisnički konstatovano i od strane službenika Sekretarijata za komunalni nadzor i inspekcijske poslove Opštine Ulcinj. Nadležni tužilac je, nakon sagledavanja spisa predmeta koje su mu dostavili policijski službenici, kvalifikovao krivično djelo i naložio da se protiv Š.M. podnese krivična prijava, što je Policija i uradila.

,,Policijski službenici nastaviće sa preduzimanjem planskih aktivnosti, koje su u skladu sa nacionalnim prioritetima Uprave policije u borbi protiv ekološkog kriminala i strateškim opredeljenjem države da zaštita prirode i životne sredine bude jedna od ključnih prioritetnih oblasti djelovanja nadležnih organa”, navode iz Uprave policije. 

Izvor (naslovna fotografija): Wikimedia Commons

Ostavite komentar

Komentari (0)

X