“I mi čekamo rekaciju SDT da istraže ko je medijima dostavio podatke iz telefona. Nijesmo bili u posjedu tog materijala”, rekao je advokat Zdravko Begović za Standard.
Na pitanje ko je imao uvid u prepisku i bio u posjedu transkripta poruka iz Medenicinog telefona, Beogović je rekao da su to policija i Tužilaštvo.“To je jedino tako moglo i odatle da dođe do medija”, rekao je Begović.
Nezakonito dostavljanje sadržaja poruka iz telefona optužene Vesne Medenice dio je ustaljene prakse na koju niko da sada nije stavio tačku.
Advokat Veselin Radulović je za portal Standard rekao da priča o curenju podataka i objavljivanju sadržaja iz poruka sa telefona nezavršenih predmeta ima više aspekata.

“Tu postoji propust kod nadležnih organa, prvenstveno Tužilaštva, ako neki materijal koji je u fazi izviđaja i istrage, curi iz Tužilaštva i biva objavljen, i to u serijalima, u medijima. To ukazuje na problem koji postoji u Tužuilaštvu. Sa druge strane, ne zamjeram medijima i novinarima koji dođu u posjed takvog materijala i objave ga. Nesporno je da je to interes javnsti da zna, posebno kada su u pitanju sumnje u izvršenje težih krivičnih djela, a u ovom slučaju se o tome radi. Mislim da novinari i mediji ipak imaju pravo da to objave. Naravno, treba uraditi sve na utvrđivanju odgovornosti državnih organa da se takva praksa ne bi dešavala ubuduće. Ono što svi želimo, makar oni dobronamjerni, jeste da institucije rade svoj posao u dijelu suzbijanja korupcije i kriminala i da nemaju potrebu da im podstrek daju mediji i novinari, na bilo koji, pa ni na ovaj način, objavljivanjem tihpodataka, rekao je Radsulović.
Preporučeno
Portal Standard poslao je pitanja SDT-u u vezi krivične prijave Medenicinih advokata, ali do danas odgovori nijesu stigli.