HRA: Drugi put odgođen početak suđenja za ratni zločin u Foči

HRA: Drugi put odgođen početak suđenja za ratni zločin u Foči

Standard

07/09/2022

12:27

Početak suđenja Slobodanu Pekoviću, rođenom Ćurčić, optuženom za ratni zločin protiv civilnog stanovništva u Foči, odgođenje danas po drugi put u Višem sudu u Podgorici, sada zbog opravdanog odsustva advokata odbrane.

Kako su saopštili iz Akcije za ljudska prava, prethodno ročište je odgođeno 21. juna, kada je planirano da suđenje započne, zbog bolesti sudije. Novo ročište je zakazano za 30. septembar ove godine u 8 sati.

– Peković se tereti da je kao vojnik Vojske Republike Srpske ubio dvije osobe i silovao ženu bošnjačke nacionalnosti u Foči 1992. Ovo je prvo suđenje u Crnoj Gori za seksualno nasilje izvršeno tokom rata u Bosni i Hercegovini.
 Prilikom saslušanja pred Specijalnim državnim tužilaštvom, Peković je negirao krivicu. Na zakazano ročište doveden je iz pritvora, gdje se nalazi zbog opasnosti od bjekstva – pojašnjavaju iz HRA.

Podsjećaju da specijalno vijeće sudija u ovom predmetu čine sutkinja Nada Rabrenović, kao predsjednica, i sudije Zoran Radović i Goran Šćepanović kao članovi.

Državna tužiteljka je Tanja Čolan Deretić, koja je upućena na rad u Specijalno državno tužilaštvo.

Akcija za ljudska prava, kažu, prati ovaj krivični postupak.

Izvor (naslovna fotografija): Vrhovni sud

Ostavite komentar

Komentari (0)

X