Krivična prijava protiv firme i jedne osobe, osumnjičeni da su oštetili budžet za oko 28.000 eura

Krivična prijava protiv firme i jedne osobe, osumnjičeni da su oštetili budžet za oko 28.000 eura

Standard

12/09/2025

12:55

Zbog sumnje da su utajom poreza i doprinosa oštetili budžet države za oko 28.000 eura, protiv firme “N.P.C.” doo iz Podgorice i odgovorne osobe D.K. (51) podnijeta je krivična prijava, saopšteno je iz Uprave policije.

“U koordinaciji sa Osnovnim državnim tužilaštvom u Podgorici, službenici Sektora za borbu protiv kriminala, Odsjeka za borbu protiv korupcije, ekonomskog kriminala i sprovođenja finansijskih istraga su, u saradnji sa službenicima Sektora za finansijsko-obavještajne poslove, kao i službenicima Poreske uprave, danas podnijeli krivičnu prijavu protiv firme “N.P.C.” doo iz Podgorice i odgovorne osobe D.K. (51), zbog sumnje da su u periodu od 2023. do 2025. godine počinili krivična djela utaja poreza i doprinosa”, navodi se u saopštenju policije.

Kako se dodaje, oni su to učinili na način što su prikrili stvarne prihode nadležnom poreskom organu, tj. prijavljeni nijesu pružili tačne i istinite podatke o stečenim prihodima, pribavivši na taj način protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 28.000,00 eura, a na direktnu štetu budžeta Crne Gore.

“Službenici Sektora za borbu protiv kriminala u saradnji sa ostalim organizacionim jednicima policije i partnerskim institucijama, i u narednom periodu nastavljaju sa intenzivnim aktivnostima na identifikovanju i krivičnom procesuiranju svih osoba i kompanija koje prilikom obavljanja privredne djelatnosti, a u cilju sticanja protivpravne imovinske koristi, vrše ovakve i slične prevare državnih organa, na štetu budžeta i građana Crne Gore”, zaključili su.

Izvor (naslovna fotografija):Ilustracija, Pixabay

Ostavite komentar

Komentari (0)

X