Kako je saopšteno Standardu povrede u predjelu glave vjerovatno su nanešene propelerom, tako da istraga ide u pravcu pronalaženja plovila koje je moglo nanijeti takve povrede.
Kako je za Portal Standard saopštio Nikša Miljanjić, dugogodišnji ronilac i advokat ovakve stvari ne bi smjele da se događaju da nadležni rade svoj posao.“Tužan sam i ogorčen. Godinama apelujem kako putem medija, tako i manje ili više neposredno i bukvalno molim nadležne da se o brzini i udaljenosti brzih plovila od obale, mora povesti računa. Nažalost, ovo se izgleda moralo desiti. Izgubili smo druga, jednog dobrog mladog momka koji je volio more. Zaista je krajnje vrijeme da se neke stvari počnu dovoditi u red. Andreja je po svemu sudeći usmrtilo plovilo koje se kretalo na svega desetak – dvadeset metara od obale. Pravilo je da se ne smije glisirati ni 300 metara od obale, a ploviti na motorni pogon 100m od obale! Međutim, to se aposlutno ne poštuje. Bahatost je dostigla vrhunac posljednih godina sa pojavom turističkih glisera kojih ima na stotine. Mnogo puta sam apelovao na nadležne da se kontroliše ovo pravilo, ali uzalud. Odgovorno tvdim da sa tri kvalitetnije kamere samo u Boki Kotorskoj mogu slobodno da se kazne desetine “ludaka” koji divljaju na 20 do 30 metara od obale, bukvalno svaki dan, pa čak i zimi. Da ne pričamo o sezoni. I da ne pričamo o dronovima, radarima i ostalim savremenim uređajima, koji mogu lako biti na raspolaganju nadležnima. Međutim, NIŠTA SE NE RADI. Ponavljam – ogorčen sam!
Kako je saopštio Žarko Lukšić pomoćnik direktora Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama (UPSUL), nestanak A.S. je prijavljen danas u 13.40 časova kada je posljednji put viđen u blizini Port Milene, na početku Velike plaže u Ulcinju gdje je ronio sa drugom.
Preporučeno
”Ronilac na dah je bio u ribolovu, a njegov nestanak su prijavili prijatelji. Pomorsko operativni centar je odmah započeo koordinisanu akciju traganja i spašavanja i upućen je spasilački čamac SAR-1 ka Velikoj plaži”, rekao je Lukšić.