
Podgorička policija je u pretresima na šest lokacija pronašla i oduzela preko 176.000 eura, 1.000 dolara, pet komada oružja i veća količina municije. Pretresani su stanovi i druge prostorije koje koriste Mehmed Đoković (61), Zef Camaj (67), Kristijan Drešaj (23), Leon Drešaj (46), Viktor Drešaj (50) i Lindon Camaj (39).
Zaplijenjeno je 176.740 eura i 1.000 dolara, dva pištolja i tri puške, 326 metaka, aparat za brojanje novca, bankarsku dokumentaciju i disk za snimanje podataka.
Od Viktora Drešaja iz Podgorice policija je oduzela 176.740 eura i 1.000 dolara, aparat za brojanje novca, bankarsku dokumentaciju i disk za snimanje podataka.
Od Zefa Camaja oduzeti su dva pištolja, lovačka puška, vazdušna puška i 231 komad municije raznog kalibra.
Od Mehmeda Đokovića oduzeta je malokalibarska puška. Od Kristijana Drešaja oduzeto je 95 komada lovačke municije.
Kod Leona Drešaja i Lindona Camaja pretresom nisu pronađeni predmeti koji se shodno zakonu mogu privremeno oduzeti.
O događaju je obaviješten državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici koji će se naknadno izjasniti o kvalifikaciji djela.
Oduzeto oružje, municija, novac i ostale stvari biće predmet provjera.
Podgorička policija pojačala aktivnosti
Iz podgoričke policije su naveli da se kontrole bezbjednosno interesantnih lica nastavljaju.
Podsjećamo, od sinoć i jutros službenici CB Podgorica izvršili su više pretresa i akcija i tom prilikom su zaplijenili veće količine novca, oružja, municije i droge.
Preporučeno
Že.B.












