Prema nezvaničnim saznanjima „Dana“, u dosadašnjem dijelu istrage saslušano je više svjedoka, među kojima i očevici likvidacije, prije svih njegova supruga. Iskaz su dala i A.M., S.P. i B.P., s kojima su sada pokojni Cetinjanin i njegova supruga bili u lokalu prije ubistva. Iz policije je zvanično saopšteno da je utvrđeno da je Bogdanović imao kontakte sa osobama koje su zavedene kao pripadnici organizovanih kriminalnih grupa, a u medijima su se pojavile i spekulacije da se neposredno pred ubistvo družio sa kriminalcima. Ipak, svjedoci su te navode demantovali.
Bogdanovići su prije ubistva bili u jednom ugostiteljskom objektu sa trojicom muškaraca, koji su prije tri dana dali izjave u podgoričkom Višem državnom tužilaštvu. U pitanju su osobe bez kriminalnog dosijea. Rekli su da ne znaju ništa o ubistvu, niti su sporne noći primijetili bilo šta sumnjivo. Takođe, kazali su i da ne znaju da je Bogdanović imao veze sa osobama iz kriminalnog miljea. Kako „Dan“ saznaje, supruga stradalog Bogdanovića kazala je da nije primijetila ništa ni prije ni nakon ispaljivanja hitaca koji su usmrtili njenog supruga. Pošto je ona upravljala vozilom, navela je i da je njen suprug sam rekao kojim putem da idu prema kući, odnosno gdje da skrene da prepriječe put. Kada su skrenuli, napadači su zapucali. O navodnim kriminalnim aktivnostima, odnosno kontaktima sa pripadnicima klanova (prema navodima iz policije), nije ništa govorila.Bogdanović je ubijen 24. aprila na Cetinju. Ubice su u blizini starog groblja ispalile više hitaca u njegovom pravcu dok se nalazio u automobilu kojim je upravljala njegova supruga. Nekoliko sati nakon ubistva policija je, u štek stanu u naselju „Luka Ivanišević“ locirala i lišila slobode Mihaila Čolovića (48) iz Aranđelovca i Dragana Ilića (45) iz Kragujevca. Oni su prvo privedeni zbog nelegalnog oružja, a nakon toga na teret im je stavljeno i teško ubistvo. Kao njihovog pomagača istražitelji su označili Edija Balšu Piralića, koji je u bjekstvu.
Prema tužilačkim spisima, Čolović i Ilić su početkom marta došli u stan u naselju „Luka Ivaniševića‘“ u kojem su uhapšeni nakon ubistva 24. aprila. Stan im je, kako se sumnja, iznajmio Piralić, koji je od februara boravio u Bečićima, odakle im je u više navrata donosio hranu i ostale stvari, čime je, kako navode iz tužilaštva, svjesno pomogao u pripremanju likvidacije, s namjerom da ubice ne budu otkrivene.
Nakon ubistva, pojavili su se navodi da je Bogdanović, koji nije imao kriminalni dosije, slučajna žrtva. Uprava policije oštro je demantovala te navode, tvrdeći da je taj Cetinjanin imao kontakte sa određenim osobama koje se vode kao pripadnici organizovanih kriminalnih grupa. Zbog načina izvršenja krivičnog djela, kao i usled činjenice da je Bogdanović praćen, policija je sigurna da nije tačno da su ubice pogriješile metu.
Motiv nepoznat
Iako su iz policije zvanično saopštili da je Bogdanović bio u kontaktu sa osobama iz kriminalnog miljea, nije saopšteno i da li se sumnja da je to motiv ubistva. Motiv nije naznačen ni u tužilačkim spisima.
U medijima se spekulisalo da je Bogdanović imao kontakt sa određenim pripadnicima „škaljarskog klana“, među kojima su i neki koje bezbjednosne službe označavaju kao visokorangirane članove te kriminalne organizacije. Iako bi bilo očekivano da zbog toga bude meta rivalskog „kavačkog klana“, spekuliše se da su ga likvidirale osobe bliske „škaljarcima“. Takve navode policija nije ni potvrdila ni demantovala, niti saopštenjima, niti na konferenciji za medije.
Preporučeno
Uhapšeni državljani Srbije evidentirani su kao počinioci krivičnih djela, ali do sada se nijesu teretili za ubistva.