U Beranama pronađeno 30 kg marihuane

U Beranama pronađeno 30 kg marihuane

Standard

04/04/2025

08:40

Proaktivnim djelovanjem službenika Regionalnog centra bezbjednosti ,,Sjever” na suzbijanju krijumčarenja i distribucije narkotika, pronađena je i zaplijenjena marihuana težine preko 30 kilograma namijenjena daljoj prodaji, navode iz Uprave policije.

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Berane su juče izvršili pretragu terena u Lubnicama, opština Berane, u neposrednoj blizini regionalnog puta Berane – Kolašin, kada su u obližnjoj šumi pronađene tri pvc kese sa pakovanjima biljne materije zelene boje nalik na opojnu drogu marihuanu.

“Kriminalističkom obradom je utvrđeno da je navedena opojna droga bila upakovana u više manjih pakovanja raspoređenih u tri veće kese od kojih jedna sa 11kg i dvije sa po 10 kg droge, ukupne mase 30.802 kg. 

Sa ovim događajem je upoznat državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, po čijem su nalogu policijski službenici podnijeli krivičnu prijavu protiv nepoznatih lica zbog krivičnog djela nedozvoljena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga

Pronađena materija će biti predmet daljih vještačenja. 

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti ,,Sjever” sprovode dalje mjere i radnje u cilju identifikacije, lociranja i procesuiranja izvršilaca krivičnog djela sa ciljem presjecanja lanca distribucije opojnih droga i zaštite života i zdravlja građana”, stoji u saopštenju UP.

Izvor (naslovna fotografija): Uprava policije

Ostavite komentar

Komentari (0)

X