Ulcinjanin osumnjičen da je prodao tuđe zemljište stranom državljaninu za 107.000 eura

Ulcinjanin osumnjičen da je prodao tuđe zemljište stranom državljaninu za 107.000 eura

Standard

12/08/2022

13:45

Službenici Uprave policije su državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Ulcinju podnijeli krivičnu prijavu protiv M.R (48) i A.R. (21), oboje iz Ulcinja zbog sumnje da su izvršili krivična djela falsifikovanje isprave i prevara.

Kako je saopšteno iz UP, navedena djela su izvršena tokom septembra i oktobra 2014, kupoprodajom nepokretnosti – 1.500 m2 sa građevinskim objektom, na način što je, kako navode, M.R, lažnim prikazivanjem i prikrivanjem činjenica, doveo u zabludu stranog državljanina u pogledu identiteta predstavljenih nepokretnosti, te ga tako naveli da na svoju štetu osumnjičenom M.R. isplati iznos ukupno 107.000 evra.

“Policija je postupala po prijavi stranog državljanina od 18. jula 2022. u kojoj je naveo da je od M.R. kupio navedeno zemljište i građevinski objekat, te da je dolaskom na lokaciju zatekao radnike koje izvode radove na uređenju petospratnog objekta, a za koje je kao izvođač naveden M.R”, navode iz UP u saopštenju.

Kako dodaju, u odnosu na navedenu prijavu policija je preduzela niz aktivnosti i došla do sumnje da je M.R. predmetno zemljište koje je evidentirano kao svojina Crne Gore, i posebne djelove koji su evidentirani kao svojina A.R. tokom 2021. lažnim prikazivanjem činjenica doveo kupca u zabludu u pogledu identiteta predmetne kupoprodaje, i na taj način je protivpravno stekao imovinsku koristi u iznosu od 107.000 eura.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X