Abazović – Kristensen: Sprovodimo neophodne reforme u bezbjednosnom sektoru

Abazović – Kristensen: Sprovodimo neophodne reforme u bezbjednosnom sektoru

Standard

06/02/2021

15:31

Sprovodimo neophodne reforme u bezbjednosnom sektoru – rekao je potpredsjednik Vlade Dritan Abazović na onlajn sastanku sa direktorom Centra za integritet u sektoru odbrane (CIDS) pri Ministarstvu odbrane Norveške Perom Kristensenom.

Crna Gora, prema njegovim riječima, nesumnjivo ostaje opredijeljena prozapadnom evroatlantskom kursu.

” Sporazum koji su potpisala tri nosioca pobjedničkih listi na izborima daju obavezu vođenju politike u tom spoljnopolitičkom pravcu”, rekao je Abazović.

Reforme u bezbjednosnom sektoru Crne Gore su, kako je naglasio, neophodne i Kristensen je upoznao sa izmjenama i dopunama Zakona o unutrašnjim poslovima, koja bi Upravu policije vratila pod Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Kristensen je, kako je navedeno u saopštenju, dao punu podršku Abazoviću i Crnoj Gori u procesu reformi bezbjednosnog sektora.

” On je potpredsjednika upoznao sa misijom CIDS, koja se zasniva na promociji dobrog upravljanja i izgradnji integriteta kroz smanjivanje korupcije u sektoru odbrane na nacionalnom i međunarodnom nivou, kao i činjenicom da CIDS radi na obučavanju i edukaciji pri programu za izgradnju integriteta NATO-a”, stoji u saopštenju.

Izvor (naslovna fotografija): Vlada Crne Gore

Ostavite komentar

Komentari (0)

X