Abazović podnio prijavu protiv direktora ASK-a

Abazović podnio prijavu protiv direktora ASK-a

Standard

20/11/2017

13:40

Predsjednik GP URA Dritan Abazović, kao što je i najavio danas podnio je prijavu Agenciji za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama protiv direktora ASK-a Sretena Radonjića zbog kako se navodi zloupotreba ličnih podataka u političke svrhe, saopštili su iz GP URA.

Predsjednik GP URA Dritan Abazović, kao što je i najavio danas podnio je prijavu Agenciji za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama protiv direktora ASK-a Sretena Radonjića zbog kako se navodi zloupotreba ličnih podataka u političke svrhe, saopštili su iz GP URA.

“Jedan sam od rijetkih funkcionera koji je dao saglasnost da ASK može slobodno pristupati svim mojim bankovnim računima – pa se pitam kako me neko može optužiti da sam nešto sakrio? Omogućio sam da ASK u svakom trenutku, vidi svaku promjenu ali ne i da to zloupotrebljava niti da me zbog toga proganjaju. Ali se ne treba čuditi “spikeru” Pink M, Sretenu Radonjiću koji je našao da ‘puni’ kafane i ulice netačnim informacijama koje imaju za cilj da politički agituje za DPS i degradira opozicionare. Radi se o čovjeku koji po direktivi premijera Duška Markovića (sa kojim je inače u prijateljsko-rodbinskim vezama) površno, neprofesionalno i udbaški podmeće u cilju zaštita velikih DPS zloupotreba kojima se navodni drirektor, a suštinski ‘spiker’ Bebe Popovića, ne želi baviti”, istakao je Abazović.

Abazović je potvrdio da je u petak bio u ASK jer je na jednom neformalnom skupu saznao da se protiv njega vodi postupak.

“Zamislite kakav je profesionalizam direktora ASK-a kad na mjestima gdje ljude najmanje ineresuje politika saznajem povjerljive informacije i navodno zaštićene podatke. Nažalost, Radonjić je uspio da u potpunosti obesmisli instit davanja saglasnosti za uvid u lične bankovne račune i da taj mehanizam kontrole, mimo zakona, zloupotrijebi. Žao mi je službenika koji tamo rade, oni ništa nijesu krivi, samo slijede upute čovjeka koji je obični šaraf u kriminalnoj mašineriji režima DPS-a”, naglasio je predsjednik pokreta URA.

Dodao je i da sa nestrpljenjem čeka sudski postupak, kao i onaj koji je danas on lično pokrenuo.

Podsjećamo ranije je Dritan Abazović za Standard najavio da će da podnese krivičnu prijavu protiv direktora Agencije za sprečavanje korupcije, Sretena Radonjića.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X