“Tužilaštvo treba da skupi hrabrosti da stvari, konačno, počne nazivati pravim imenom, da istraži i procesuira svaki slučaj izazivanja rasne, vjerske i nacionalne mržnje, a sud da adekvatno kazni počinioce kako bi se poslala poruka da je takvo ponašanje neprihvatljivo i sa se neće tolerisati u Crnoj Gori”, kazali su iz Bošnjačke stranke.
Izborni dan i dani nakon izbora 2020. godine za Bošnjake u Crnoj Gori, naročito u Pljevljima, predstavljaju, dodaju, težak period u kojem je od neprimjerenog ponašanja prema Bošnjacima koji su ostvarivali biračko pravo, preko poruka i grafita na ulicama gradova u Crnoj Gori do inicijativa za davanje imena ulicama po ratnim zločincima i svojevrsnog etničkog čišćenja institucija od Bošnjaka za vrijeme 42. Vlade – kontinuirano stvarano antibošnjačko raspoloženje.
“Bošnjaci u Crnoj Gori kao narod politički sazrijevaju, što je pokazao rezultat poslednjih parlamentarnih izbora na kojima je Bošnjačka stranka ostvarila značajan rast i osvojila 6 mandata ili 7, 08 % (po popisu iz 2011. g. u CG živi 8, 65% Bošnjaka) a rezultat nacionalnog sazrijevanja pokazaće rezultati prije nekoliko dana završenog popisa”, navode u saopštenju.
Trend rasta političke podrške Bošnjačkoj stranci, kako kažu, pokazuju i najnovija istraživanja rađena za druge političke partije u Crnoj Gori.
“To je poruka svima da ni kao narod ni kao stranka ne pristajemo da budemo moneta za politička potkusurivanja, trgovine, nadgornjavanja i ostvarivanja tudjih političkih interesa nekompatibilnih sa interesima bošnjačkog naroda u Crnoj Gori”, zaključila je Bošnjačka stranka.
Preporučeno