“U kontekstu nedavnih dešavanja u opštini Budva sa žaljenjem konstatujemo da institucija lokalne samouprave nanovo doživljava desant slično kao 2020. godine, samo danas taj proces ne kontroliše centrala DPS-a, već centrala iz Spuža. Kao što smo i ranije u više navrata saopštavali, partneri u pregovorima o formiranju efikasne i odgovorne lokalne uprave u Budvi kojoj se građani nadaju neprihvatljivo dugo, Demokratama i PES-u u Budvi ne mogu i neće biti strukture pod kontrolom DPS-a, kao ni strukture pod kontrolom pritvorske jedinice u Spužu”, navodi se u saopštenju ove koalicije.
Oni su dodali da ostaju privrženi i posvećeni interesima građana Budve.“Sigurni smo da svi dobronamjerni i slobodni građani dijele naše mišljenje da se Budvom mora upravljati iz institucija gradske uprave, a ne iz neformalnih centara DPS-a ili ZIKS-a u Spužu. Na kraju, obavještavamo javnost da se naši predstavnici neće odazvati pozivu koji potpisuje Nikola Jovanović”, zalljučuje se u saopštenju.
Prvi sastanak Jovanovića i koalicije Demokrate-PES održan je 29. novembra.
Da bi se formirala vlast u Budvi potrebna je većina od 17 odbornika u parlamentu koji broji 33 mjeta.
Opštinska izborna komisija je 27. novembra proglasila konačne rezultate vanrednih izbora u Budvi održanih 17. novembra, po kojima je koalicija “Za budućnost Budve” Mladena Mikijelja osvojila je 25,93 odsto glasova, a lista “Budva naš grad” 25,3 odsto glasova (obje po devet mandata).
Preporučeno
Demokratska partija socijalista (DPS) dobila je 21,96 odsto glasova (sedam mandata) koalicija Demokrate-PES 9,72 odsto (tri mandata), lista “Pokret za Grad – Đorđe Zenović” 6,41 odsto (dva mandata.