DPS Glavnog grada: Ministarka Bratić pokazala kako se maćehinski odnosi prema crnogorskoj kulturi

DPS Glavnog grada: Ministarka Bratić pokazala kako se maćehinski odnosi prema crnogorskoj kulturi

Standard

12/03/2021

11:12

Obavještavamo javnost da sektor za kulturu četvoroimenog Ministarstva nije dao saglasnost za podizanje spomenika crnogorskoj princezi i kraljici Italije Jeleni Petrović Savoja na teritoriji Podgorice, zbog čega je sa Dnevnog reda Skupštine Glavnog grada povučen ovaj prijedlog, saopšteno je iz Odbora DPS-a Glavnog grada.

Navode, da je ovo rezultat ignorantskog odnosa ministarke Vesne Bratić prema željama građanki i građana Podgorice da u svom gradu ukažu poštovanje nekim od najznačajnijih ličnosti crnogorske istorije.

“Ministarka Bratić još jednom je dala primjer kako se može i treba u državi Crnoj Gori baš prema crnogorskoj kulturi maćehinski odnositi”, rekli su iz DPS-a.

Kako dodaju, nije ih iznenadio potez ministarke Bratić.

“Koristimo priliku da ukažemo cjelokupnoj javnosti da u nekadašnjem Ministarstvu kulture Vlade Crne Gore ne sjedi osoba koja želi da baštini crnogorsku, već prije nje kulturu susjedne zemlje. Otud ne treba da čude ni pritisci tog Ministarstva na crnogorske istaknute kulturne stvaraoce i institucije od krucijalnoga značaja za razvoj crnogorske prosvjete i kulture”, zaključili su u saopštenju.

Izvor (naslovna fotografija):Vesna Bratić

Ostavite komentar

Komentari (0)

X