DPS: Šćepanović je više portparol Demokrata nego direktor policije

DPS: Šćepanović je više portparol Demokrata nego direktor policije

Standard

22/07/2025

17:00

Demokratska partija socijalista (DPS) saopštila je danas da je direktor Uprave policije Lazar Šćepanović drugi put, od kako je preuzeo tu funkciju, uhvaćen u direktnoj obmani javnosti, što dodatno urušava povjerenje u bezbjednosne institucije države.

Kako navode iz DPS-a, Šćepanović je na jučerašnjoj sjednici Odbora za bezbjednost i odbranu, pokušavajući da zataška slučaj Danila Mandića, sinovca Andrije Mandića, koji je osumnjičen za pokušaj dvostrukog teškog ubistva, iznio neistinite informacije o postupanju policije.

“Umjesto da djeluje u skladu sa zakonom i interesima građana, Šćepanović je na sebe preuzeo ulogu portparola Demokrata, obmanjujući javnost tvrdnjom da policija nije mogla izvršiti pretres stana Danila Mandića bez sudske naredbe. Osnovni sud u Podgorici je to demantovao, navodeći da je policija imala zakonski osnov da, zbog hitnosti, izvrši pretres i bez sudske odluke”, stoji u saopštenju DPS-a.

Oni podsjećaju da to nije prvi put da Šćepanović iznosi netačne tvrdnje pred najvišim institucijama.

“Ranije je na sjednici Odbora za bezbjednost i odbranu, kazao da je u periodu od 2015. do 2021. godine bio neraspoređen, što se, kad se izvrši uvid u njegovu biografiju, vidi da je notorna neistina, budući da je u tom periodu primio čak i nagradu, konkretno 2016. godine, od bivšeg direktora UP”, ističe se u saopštenju.

DPS dodaje da umjesto pisanja politički motivisanih saopštenja, Šćepanović treba da se posveti poslu za koji je plaćen novcem građana.

“Umjesto što po cijeli dan piše saopštenja i sve više tone zbog vlastitih laži, preporučujemo Šćepanoviću da, umjesto što je preuzeo funkciju portparola Demokrata, počne suštinski da se bavi poslom za koji je dobro plaćen od strane građanki i građana, jer se danas, a u svijetlu haosa koji je proizveden zahvaljujući razvaljenom bezbjednosnom sektoru, nažalost, na crnogorske ulice ne može izaći bez straha za vlastiti život”, zaključuju iz DPS-a.

Izvor (naslovna fotografija): Skupština CG

Ostavite komentar

Komentari (0)

X