Fajon: Do početka februara izabrati sudije US, bez toga nema pravednih izbora

Fajon: Do početka februara izabrati sudije US, bez toga nema pravednih izbora

Standard

23/01/2023

10:13

Ministarka vanjskih poslova Slovenije Tanja Fajon kazala je uoči početka današnje sjednice Savjeta za spoljne poslove, na kojoj će ministrima EU predstaviti izvještaj o Crnoj Gori, da će Crna Gora biti u fokusu ministara i da se od političkih predsravnika očekuju da do početka februara izbaeru sudije Ustavnog suda i zemlju izvedu iz političke i institucionalne krize.

Podsjetila je da je tokom prošlog mjeseca razgovarala sa vrhom države o krizi u zemlji, a današnji sastanak biće poruka vlastima. 

-Tokom boravka u Crnoj Gori govorila sam sa sa vrhom države kako je što prije potrebno izabrati sudije Ustavnog suda i izvesti državu iz političke i institucionalne krize. Postoje uslovi da se do početka februara izaberu sudije Ustavnog suda čime bi se stekli uslovi da se održe legitimni predsjednički izbori u martu i eventualni prijevremeni parlamentartni izbori – rekla je Fajon uoči današnjeg sastanka. 

Fajon je kazala da ukoliko Crna Gora do početka februara ne izaberu sudije ni šesti put, rizikuje da skrene sa svog evropskog puta. 

-Upozoravamo, da bez funkcionalnog Ustavnog suda teško je zamisliti poštene i pravične izbore predsjedničke i parlamentarne izbore, zato je taj izbor ključan za napredak Crne Gore – rekla je ona. 

Izvor (naslovna fotografija):Tanja Fajon

Ostavite komentar

Komentari (0)

X