Hoće li poslanici sjutra odlučivati o sporazumima sa Emiratima?

Hoće li poslanici sjutra odlučivati o sporazumima sa Emiratima?

Standard

21/04/2025

16:00

Da li će sjutra biti nastavka sjednice Skupštine, koja je prekinuta u petak u ranim jutarnjim satima – zvanično još nije poznato.

Podsjetimo, ranije je naglašeno da će se poslanici u utorak izjašnjavati o dva sporazuma Vlade Crne Gore sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Prvobitno je bilo planirano da prošlog četvrtka bude završeno sve – i rasprava na odborima i na plenumu, a potom i glasanje o pomenutim aktima.

Međutim, rasprava na radnim tijelima je potrajala – opozicija, predstavnici civilnog sektora, ali i rukovodstvo ulcinjske opštine dugo su kritikovali najavljeni projekat na Velikoj plaži.

Kako je sve potrajalo znatno duže od planiranog, iz rukovodstva Skupštine zaposlenima su najprije saopštili kako će se raditi do petka u sedam ujutro. No, potom su, u jedan ujutro, iz većine odustali od takve ambicije.

Podsjetimo, te je noći i predsjednik Skupštine Andrija Mandić najavio kako će većina u utorak usvojiti sporazume.

Za sada na zvaničnim kanalima komunikacije Skupštine Crne Gore nema najave nastavka sjednice.

Izvor (naslovna fotografija): K.P./Standard

Ostavite komentar

Komentari (0)

X