Povećanjem poreza, tj. PDV-a i akciza, Vlada je pokazala da nema snage da se suoči sa problemima u kojima se nalazi ekonomija Crne Gore, a samim tim ni da pokrene neophodne reforme. Po ko na koji put u poslednjih 27 godina Vlada DPS-a i satelita je odlučila da probleme gura pod tepih, stvarajući izmišljenu sliku u kojoj Crnom Gorom teku med i mlijeko, dok naša država svakim danom biva sve zaduženija, a ekonomija sve slabija i manje konkurentna, saopštio je poslanik URA-e Miloš Konatar.
Preporučeno
Po pravilu, kako dodaje, ovu kao i sve prethodne zablude plaćaju građani Crne Gore i tome se jednom mora stati na kraj.
“Podsjetiću građane da je Vlada 2013. godine, kada je predložila povećanje PDV-a sa 17% na 19%, to obrazložila kao privremenu mjeru koju će povući čim se situacija popravi. Danas u Vladi kažu da je ekonomska situacija nikad bolja. Svi parametri rastu, opet smo svjetski prvaci u regionu, lideri Zapadnog Balkana, ali umjesto smanjenja poreza, građanima je servirana još jedna privremena mjera povećanje akciza i PDV-a sa 19% na 21%. Kontradiktorno zar ne? Ako se ekonomija oporavlja i raste, što svi želimo, zar ne bi bilo logično da se poreske stope smanjuju i da se omogućava dodatni zamah privredi i povećanje potrošnje građanima”, rekao je Kontar.
“Kao i kada su najavili povećanje poreza predstavnike Vlade i Ministarstva finansija opet otvoreno pitam: ‘Ako je sve tako sjajno kao što kažete, zbog čega ste povećali PDV i akcize'”, rekao je Konatar.
On je rekao da bi “iskreno volio da je istina na strani Vlade, da ekonomija cvjeta, da raste životni standard i kvalitet života građana Crne Gore”.
“Volio bih da je nezaposlenost na rekordno niskom nivou, ali stvarnost na svakom koraku pobija njihove teze, samo što uhljebljeni funkcioneri Vlade to ne vide iz svojih službenih limuzina sa zatamnjenim staklima. Odavno vi gospodo ne vidite običnog građanina, koji samo traži da radi i da dostojno živi od svog rada. Zbog svega što ste radili i zbog toga što ne želimo da građani i dalje plaćaju vašu pogubnu ekonomsku politiku Građanski pokret URA je ponudio svoj program neophodnih ekonomskih reformi, između ostalog i donošenje moratorijuma na dalje zaduživanje države za tekuću potrošnju i zaustavljanje pogubnog rasta javnog duga. Samo odlučnim reformama i domaćinskim vođenjem javnih finansija Crnu Goru možemo izgraditi kao naprednu, ekonomski stabilnu i prosperitetnu državu u kojoj će građani dostojno živjeti od svog rada”, kazao je on.















