Krivokapić čestitao Dan državnosti Srbije: Crna Gora i ubuduće ostaje vaš pouzdani partner

Krivokapić čestitao Dan državnosti Srbije: Crna Gora i ubuduće ostaje vaš pouzdani partner

Standard

16/02/2022

11:41

Premijer Zdravko Krivokapić čestitao je Dan državnosti predsjednici Vlade Republike Srbije Ani Brnabić i svim građankama i građanima prijateljske zemlje, navodi se u čestitki.

”Sa željom da poruka i duh velikog praznika uvijek budu najsvjetlije vodilje države Srbije i njenih građana. Ideje slobode, pravde i jednakosti, krčile su istorijski put Vaše države i neustrašivo žive u njenim državotvornim snagama. Bezbrojne su i neraskidive veze između tradicija, kultura, privreda, istorija i građana naše dvije zemlje. Njihova priroda je takva da su čvrste, postojane i opstajaće i biće sve snažnije u vremenu koje nailazi. Naša strateška i iskrena okrenutost evropskim integracijama, dostizanju evropskih standarda, praksi i vrijednosti, u budućnosti će da osnaži i obogati bilateralnu saradnju koja se odvija u brojnim oblastima”, poručio je Krivokapić.

On ističe da uloga Srbije ostaje nezaobilazna u svim dešavanjima na Zapadnom Balkanu i šire.

 ”I Crna Gora i ubuduće ostaje vaš pouzdani partner u značajnim projektima koji su nastali i nastaju na temeljnim vrijednostima evropskog ujedinjenja i savremene demokratije. Čestitajući Vam još jednom Dan državnosti, želim svim građanima Srbije da što prije ostvare uspjehe koje je projektovala Vlada na čijem ste čelu i da iza cijelog čovječanstva nepovratno ostanu pandemijski izazovi, prepreke, ograničenja i eskalacije napetosti koji su, možda i najveći u poslijeratnoj istoriji Evrope i svijeta!”, stoji u čestitki Krivokapića.

Izvor (naslovna fotografija): Zdravko Krivokapić

Ostavite komentar

Komentari (0)

X