“Imam prijatelje u Srbiji. Prijatelj sam sa Vučićem i Vučevićem ali imam i prijatelje iz opozicije. Valjda imam više prava da komentarišem situaciju u Srbiji od Ivana Vukovića. Mislim da podrška koju je dao Vuković nije bila prava i umjesna. Što bi rekao Rajko Rajković, naš intelektualac, on kada je bio na specijalizaciji, taj univerzitet je pravio proteste protiv Vlade. On je želio da pomogne ali mu je dekan skrenuo pažnju da on ne može da učestvuje jer nije dio tog društva”, kazao je Mandić.
On je dodao da bi ovo bilo slično kao da je on podržao Plenkovića ili Milanovića – a niko se toj podršci ne bi radovao!Preporučeno
“Postoje neke stvari koje su prikladne i umjesne a neke koje su neumjesne. To je bilo neodgovorno. Znate da sam proglašen za nepoželjnu osobu u Hrvatskoj a nisam kročio u Hrvatsku niti sam se miješao u njihove unutrašnje stvari. Određivali smo se prema nečemu gdje su stradali mnogi ljudi. Zamislite da sam uradio ovo kao što žele da urade ljudi koji nisu pripadnici srpskog naroda poput Ivana Vukovića”, kazao je Mandić.