Odluka da se na tako važno mjesto postavi čovjek bez ikakvih kompetencija, koji redovnom procedurom ne bi ni mogao da se zaposli u ANB-u, nastavak je, poručuje Rakočević, planskog razaranja bezbjednosnog sektora, koji treba da našteti nacionalnim interesima Crne Gore.
,,Nije riječ o neznanju, već o planski osmišljenoj ideji da određeni interesni krugovi oko premijera (Milojka Spajića) instaliraju osobu sa kojom su u rodbinskim i prijateljskim vezama i da se, vrlo vjerovatno, nastavi neodgovorna politika prema bezbjednosnom sektoru i, ponavljam, nacionalnim interesima Crne Gore”, napominje Rakočević.Govoreći o iznenada otkazanoj posjeti predsjednika Skupštine Briselu, gdje je trebalo da se sastane sa predsjednicom Evropskog parlamenta, Robertom Metsolom, Rakočević smatra da je riječ o jasnoj poruci Andriji Mandiću.
,,Da li je to poruka da predsjednik Skupštine, kao dio parlemantarne većine, nije prihvatljiv za Brisel? Da. I nije prva. Svojevremo je i predsjednik Evropskog savjeta, Šarl Mišel, odgodio ili, bolje reći, otkazao posjetu Crnoj Gori, jer nije htio da se sastane sa predsjednikom Parlamenta, Mandićem, a vrlo vjerovatno i sa premijerom Spajićem, već je u posjetu Briselu pozvao predsjednika države, Jakova Milatovića. Milatović je tada objašnjavao zbog čega je Crna Gora svjesno skrenula s evropskog puta usvojivši rezoluciju (o genocidu u Jasenovcu) koja nas je koštala. E ta rezolucija košta nas u produženom trajanju. Vrlo vjerovatno Crna Gora neće biti sposobna da ostvari svoje ciljeve, koji su usko vezani za državni interes, progres na evropskom putu, kako bi bili prva naredna članica”, kaže Rakočević.
Smatra da premijer Spajić vrlo vješto uspijeva u ideji da svojim izjavama zavara crnogorsku javnost.
,,Najavio je da će Crna Gora do kraja godine zatvoriti osam ili devet poglavlja. U posljednjih nekoliko mjeseci govori se o samo četiri. Na kraju godine ne govorimo ni o četiri pregovaračka poglavlja. Opozicija u Parlamentu i u Crnoj Gori je sve ovo vrijeme, od kada je napravljen konflikt sa članicom Evropske unije (Hrvatskom), kao i drugim državama u regionu, pokušavala onim što je u njenoj moći da ni EU, ni Hrvatska ne utiču negativno na naš evropski put. Jer, to bi odgovaralo onima koji su tu svađu počeli. Ne zaboravite, to je učinio režim u Beogradu, ako hoćemo pošteno da vidimo, preko svojih eksponenata u Crnoj Gori. Rezoluciju (o genocidu u Jasenovcu) koji nije usvojio Parlament u Srbiji, jer su znali da će im to napraviti probleme na evropskom putu, podmetnuli su svojim izvršiteljima u Crnoj Gori”, kaže poslanik DPS-a.
Važno je, napominje Rakočević, ne dopustiti onima koji su u regionu na platformi antievropske politike da zakoče Crnu Goru na njenom evropskom putu. Vjeruje da je platforma koju nudi premijer Spajić, Barometar 26, kako kaže, mrtvo slovo na papiru.
Preporučeno
,,To je prašina koju premijer hoće da baci u oče građanima, ne bi li ih zaslijepio pred jasnom činjenicom. Ta činjenica je jasna čak i sa prašinom u očima, da je najznačajniji dio parlamentarne većine na antievropskoj platformi i da koristi svaku priliku da opstruira naš evropski put. Premijeru bi bilo najpametnije da, prije svih, sa samim sobom potpiše taj dokument. Kad već shvata da nema podršku za evropski put, u sazvežđu svojih koalicionih partnera, treba da razumije i shvati da je za Crnu Goru, trenutno, najznačajnije da se raspišu vanredni parlamntarni izbori, da bi dobili suštinski proevropsku vlast. Ta vlast će državu uspraviti i iskoristiti veliku šansu, zbog geopolitičkih dešavanja, da Crna Gora postane prva naredna članica EU”, zaključio je Rakočević.