Kako je ocijenila, bilo bi normalno i za očekivati da se nakon ovakvog vršenja vlasti i dovođenja Berana u stanje totalne propasti ne pojave i ne učestvuju na ovim lokalnim izborima. To se zove odgovornost. U tom slučaju, građani bi im možda oprostili za sunovrat Berana koji se nikada ne može zaboraviti. Ali, u nedostatku odgovornosti, dojučerašnji vršioci vlasti dadoše sebi za pravo da izađu na izbore i zatraže od građana još jedan mandat.
“I tako, u duhu predizborne kampanje, dojučerašnji nosioci vlasti, preko medija i društvenih mreža, obećavaju građanima Berana – “konkretna rješenja za ključne probleme: sigurni putevi, čista voda, nova radna mjesta, izgradnju mosta, stabilnu vlast”. Nijesu izostali ni – “izlivi sreće jer će Berane biti grad mladih ljudi”, itd”, kazala je Vučeljić Golubović.Ona navodi da građani Berana na to s pravom kažu: “Šta radiše jedanaest godina, imali su kad da su znali, htjeli i umjeli”.
“Deset godina građani Berana kupuju vodu za piće ako padne kap kiše. Deset godina su ulice poplavljene poslije prve kiše. Obilaznica je razrovana i godinama čeka na sanaciju. Objekti, fasade i javne površine u užem gradskom jezgru izgledaju kao da su bombardovani. Lokalni putevi, urasli u rastinje, podsjećaju na kozje staze. Organizovano odlaganje i zatrpavanje otpada na obali Lima, divlje deponije od grada do planina. Ovo je, nažalost, samo jedan dio razglednice i turističke ponude Berana tokom proteklih skoro jedanaest godina”, istakla je Vučeljić Golubović.
Prema njenim riječima, građani i građanke Berana su iznevjereni jer su jedanaest godina čekali da se ispune data obećanja o razvoju preduzetništva, poljoprivrede, turizma, da se urede, a ne samo naplaćuju parking mjesta. Očekivali su i izgradnju mosta na Limu – DUP ,,Izgradnja“, kao i pješačkog mosta u Haremima za koje su završeni glavni projekti prije dvanaest godina. Nadu za razvoj biznisa i investicija ugasilo je organizovano odlaganje otpada u Biznis zoni Rudeš.
“Građani i građanke Berana pamte da je Berane bilo grad mladih dok nijesu zatvorena četiri fakulteta, urušen poslovni ambijent i osiromašen kulturni, sportski i zabavno-rekreativni život”, kazala je Vučeljić Golubović.
Danas, dodaje, povjerenje od građana traže konstituenti dosadašnje vlasti, jer su, kako kažu, doprinijeli stabilnosti vlasti u Beranama, a upravo je zbog njih uvedena prinudna uprava u Beranama.
Preporučeno
“Ovdje više nije važna njihova neiskrenost i obmanjivanje već potcjenjivanje svijesti građana koji i te kako vide i procjenjuju kome mogu i trebaju vjerovati, a kome ne”, zaključila je ona.