Tokom tih susreta Živković je, kako piše u saopštenju DPS-a, ukazao na to da je Podgorica u blokadi.
“Partije vlasti više nemaju većinu u podgoričkom parlamentu. Nijedna gradonačelnikova odluka nema prohodnost, jer je vlast spala na 27 odbornika. U svakom demokratskom društvu, onda kad bi izgubili većinu od 30 odbornika, gradonačelnik ili predsjednik Skupštine bi podnio ostavku”, naveo je Živković.Živković je dodao da se i na primjeru Podgorice vidi da je koalicija koja je formirana na principu ucjena i političke trgovine osuđena na propast.
“Isto je i s Vladom. Aktuelna vlada je vlada podmirenja. Vlada formirana na prinicipu laži, ucjena, trgovine. i kao takva vodi Crnu Goru u propast. To danas vidi i dvije trećine građana koji kažu da država ide u pogrešnom smjeru. Građani su nezadovoljni stanjem u ekonomiji, zdravstvu, bezbjednosti. Cijene u Crnoj Gori postale su noćna mora za kućne budžete, u ovoj državi se više niko ne osjeća bezbjedno, jer je sektor bezbjednosti kapitulirao pred kriminalom, građani trpe zbog nikad dužih listi čekanja za preglede i intervencije”, kazao je Živković.
U zaključku je, dodaje se u saopštenju, podvukao da je i više nego očigledno da je Crna Gora u političkoj i institucionalnoj krizi, te da je tu činjenicu dodatno ogolila odluka DPS- da ne doprinosi simulaciji demokratije u državi u kojoj vlast, pod plaštom priče o EU, usvaja antiustavne i antievropske zakone.
”Državni interes Crne Gore je članstvo u EU. Nakon usvajanja ovih nakaradnih zakona, državni je interes zaštiti građane od nakaradne vlasti koja je ozakonila da ih progoni i špijunira. Zato ova vlast mora biti smijenjena na izborima. I zato su vanredni parlamentarni izbori jedino fer i pošteno rješenje. Kad izgubite legitimitet, nemate pravo da vladate. Ova Vlada je izgubila legitimitet, normalno bi bilo da vrate mandate građanima”, naveo je Živković.
Preporučeno
Kako se zaključuje u saopštenju, radna posjeta Podgorici dio je redovnih aktivnosti rukovodstva Demokratske partije socijalista s ciljem ostvarivanja neposrednog kontakta s građanima.























