Bivši krilni centar Podgoričana boluje od multiple skleroze
Bivši krilni centar KK Budućnost Dragan Tomović je teško bolestan, a klub iz Njegoševog parka je odlučio da mu pomogne tako što će mu donirati prihod sa subotnje utakmice sa Mega Bemaksom u „Morači”.
„Dragan, rođen u Mojkovcu, tokom svoje dugogodišnje karijere bio je član brojnih ekipa među kojima su najistaknutiji Budućnost Voli i Olimpija. U klubu iz Njegoševog parka je igrao je i daleke 1996. godine, kada je Budućnost Voli prvi put osvojila trofej, Kup Jugoslavije, u spektakularnoj utakmici protiv Partizana u Nikšiću”.
„Utakmice na košarkaškom terenu Dragan Tomović je igrao fantastično i uspješno, međutim, on sada igra drugačiju utakmicu i potrebna mu je naša pomoć da izađe kao pobjednik. Preko 10 godina se bori sa multiplom sklerozom, koja iziskuje velike sume novca za terapiju na mjesečnom niovu, kao i vrlo česte i redovne posjete doktora specijalista”.
„Naš doprinos, koliko god bio skroman, Draganu će značiti mnogo i olakšati dalji i dugotrajan proces liječenja. To nije samo Draganova utakmica već i svih nas, budimo zajedno jedan tim i pomozimo mu da osvoji i ovaj životni trofej protiv opake bolesti. Pokažimo mu da ga njegov klub i njegovi navijači nisu zaboravili”, kaže se u saopštenju crnogorskog šampiona.
Preporučeno












