Kapiten Atletik Bilbaa završava karijeru na kraju sezone

Kapiten Atletik Bilbaa završava karijeru na kraju sezone

Standard

19/02/2025

17:28

Kapiten fudbalera Atletik Bilbaa Oskar de Markos saopštio je danas da će završiti karijeru na kraju sezone.

De Markos (35) je svoju odluku danas saopštio saigračima, a kao razlog za njeno donešenje je naveo želju da se potpuno fokusira na ciljeve svog tima za ovu sezonu, prenio je sajt kluba iz Baskije.

Registruj se na meridianbet.me i započni igru uz fantastičnih 100 eura bonusa dobrodošlice

Kapiten Atletika se na utakmici protiv Espanjola u neđelju izjednačio sa Ikerom Munjainom na drugom mjestu na listi igrača sa najviše nastupa za klub iz Bilbaa (560). Rekorder po broju utakmica u dresu Atletik Bilbaa je Hose Anhel Iribar, koji je za klub iz Baskije u periodu od 1962. do 1980. godine zabilježio 614 nastupa.

De Markos je sa Atletik Bilbaom, za koji je debitovao 2009. godine, osvojio Superkup Španije 2015. i 2021. godine, kao i Kup Kralja 2024. godine, dok je u sezoni 2011/12 stigao do finala Lige Evropa.

Atletik Bilbao je četvrti na tabeli La Lige, sa šest bodova manje od prvoplasirane Barselone, dok se u Ligi Evropa plasirao u osminu finala, nakon što je prvu fazu takmičenja završio na drugom mjestu.

Povezani članci

Ostavite komentar

Komentari (0)

X