NAKON USPJEVA BIH; Barbarez: Najsrećniji sam čovjek na svijetu

NAKON USPJEVA BIH; Barbarez: Najsrećniji sam čovjek na svijetu

Standard

25/06/2026

16:05

Bosna i Hercegovina je ostvarila još jedan san i izborila plasman u nokaut fazu 23. Mundijala u SAD, Meksiku i Kanadi. Još jednom su “zmajevi” ispisali istoriju, a u šesnaestini finala izvjesno je ići će na Ameriku.

Domaćin igra sjajno, ali neće se izabranici Sergeja Barbareza uplašiti.

Pobjedom nad Katarom su osigurali plasman među 32 najbolje selekcije, osigurali su još jednu utakmicu na SP i sada su rasterećeni.

“Došli smo kao potpuni autsajderi da pokušamo da napravimo nešto veliko i to nam je uspjelo. Uvijek ima stvari koje nisu onakve kakve smo očekivali. Naravno, bilo bi idealno da smo odigrali savršenu utakmicu sa Katarom i pobijedili sa četiri ili pet golova razlike, ali i ovako je sjajno”, rekao je selektor BiH Sergej Barbarez.

U meču protiv Katara blistao je Kerim Alajbegović, koji je postigao evrogol i za kojeg s eveć raspituju najbolji evropski klubovi.

“Kada imate jednog golobradog momka od 18 godina, koji nije bio punoljetan kada je počeo da igra, onda vidite kakve mogućnosti posjeduje. Najteža stvar je takvog momka obuzdati. Potrebno mu je dati pravi trenutak za igru, a on je to dočekao. Veliki je teret za njega a da sve to iznese, ali zato sam ja tu. Pokušavamo da s njim sve uradimo u pravo vrijeme i da ga oslobodimo pritiska. Uvjeren sam da ova reprezentacija tek počinje svoj put i da će naredna prvenstva biti njihova”, je Barbarez.

Kako god da se završi sledeća utakmica već je napravljen veliki uspjeh. 

“Mislim da sam najsrećniji čovjek na svijetu što mogu da budem ovdje i predstavljam svoju državu. Dobio sam neke snimke iz Mostara, jer je tamo moja raja. Nažalost, nismo sada s njima, ali se nadam da će sačuvati malo snage za slavlje kada se vratimo. Najmanje sedam dana”, kazao je selektor BiH. 

Prokomentarisao je Barbarez i burnu reakciju kapitena Edina Džeka nakon izmjene u 64. minutu.

“Džeko uvijek igra istu ulogu. Nema tu puno filozofije, on je naš najveći igrač. Još uvijek plijeni pažnju protivničkih ekipa. Puno je bilo želje, volje u igri. Ispisati istorijski rezultat. Nikada se nismo plasirali u nokaut fazu. Meni je kao treneru želja da to izgleda mnogo bolje”, pojanio je Barbarez.

Bosna i Hercegovina nastavlja da sanja. 

Izvor (naslovna fotografija):FOTO: ANADOLU

Ostavite komentar

Komentari (0)

X