Poraz “ajkula” od Španije, dobra igra naših momaka

Standard

06/01/2024

19:24

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od Španije 14:12 u drugom kolu grupe A Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Jedna od najjačih selekcija planete vodila je uglavnom tokom cijelog meča, nekoliko puta imala i plus tri, ali se momci Vladimira Gojkovića nisu predavali, dali su sve da sustignu velikog rivala.

Početkom treće četvrtine to su i uspjeli kada je Marko Mršić postigao gol za 10:10, ali za čudo “ajkule” nisu imale snage.

Super tandem Španije Felipe Perone – Alvaro Granados bio je neuhvatljiv za našu ekipu, pa je “furija” stigla do prve pobjede na Evropskom prvenstvu.

Crnoj Gori ostaje dosta dobrih stvari iz ovog meča – poput predstava Stefana Vidovića, Marka Mršića, Alekse Ukropine i Petra Tešanovića – ali i činjenica da je Španija možda i ključni korak ka pobjedi napravila nakon grešaka “ajkula”.

Posebno u finišu prve četvrtine kada su naši momci prokockali napad sa dva igrača više, a golman Španije Unaj Agire uzeo loptu i sa svoje polovine uhvatio na spavanju Tešanovića.

Vidović, Mršić i Ukropina postigli su po tri gola za Crnu Goru, a po jedan Jovan Vujović, Vasilije i Đuro Radović.

Kod “furije” Granados je pet puta tresao mrežu, a Perone tri.

Naredni meč Crna Gora igra u ponedjeljak protiv domaćina Hrvatske.