Rukometaši Barselone uz najubjedljiviji trijumf na fajnl-foru savladali Kil

Standard

08/06/2024

20:50

Prvi put od 2011. godine, u polufinalu Lige šampiona za rukometaše eliminisana su dva njemačka kluba. Nakon što je Alborg bio bolji od Magdeburga, u drugom polufinalu u Kelnu Barselona je savladala Kil, rezultatom 30:18 (15:9). Riječ je o najubjedljivijoj pobjedi na fajnl-foru otkad se LŠ igra u aktuelnom formatu.

Biće to četvrto finale za Barselonu u posljednjih pet sezona, ali i šansa da se domognu 12. naslova pobjednika Lige šampiona.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ +1000 spinova na igrici Zombie Apocalypse BEZ USLOVA!

Njemački sastav držao se dobro u uvodnom dijelu utakmice, nakon kojeg je Barsa, predvođena Bengoećeom uspjela da se odlijepi i da prvi dio igre završi uz šest golova viška (15:9).

Nije Kil imao nikakve šanse u nastavku – zapravo, i drugo poluvrijeme okončano je uz identičnih 15:9.

Barsu je predvodio Ričardson sa pet golova, dok je Duvnjak u redovima Kila postigao jedan manje.

Ipak, naročito treba pomenuti golmana španske ekipe Emila Nilsena, koji je upisao 15 odbrana, uz procenat od 48 odsto intervencija.

Sjutrašnje finale počeće u 18:00 časova.